Report ze setkání motocyklů BMW ve sklárně v Tasicích 27.4.2013

30. 4. 2013

 

Letos již počtvrté duněly areálem sklárny v Tasicích silné stroje. Přibližně dvouhodinový program pro motorkáře i všechny příchozí připravil BMW MOTOKLUB CZ ve spolupráci s kolektivem sklárny Huť Jakub Tasice v rámci 4. ročníku „Jarního setkání ve středu“, akce, jejímiž hlavními zastávkami je každý rok geografický střed České republiky v obci Číhošť a poté tradičně areál tasické sklárny. Velký dík také patří tradičně obyvatelům a sousedům z Tasic a Bělé, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu akce ve sklárně!
V jednu hodinu po poledni dorazila burácející kolona motocyklů z Číhoště do areálu sklárny, aby poté na jejím prostorném prostranství zaparkovali jednotliví majitelé své miláčky. V letošním roce k nám zavítalo přibližně 200 strojů především značky BMW, ale i dalších světových i našich značek. Nepodařilo se sice tedy překonat rekord z roku 2011, kdy na setkání v Číhošti dorazilo 1200 motocyklů, z toho poté do sklárny přibližně 700, přesto stejně jako v roce 2012 přijela řada účastníků, která ještě naši sklárnu nenavštívila. Organizátoři sami trvají na tom, aby jejich akce byla nazývána „setkáním“, nikoliv „motorkářským srazem“, což je typ akce s trochu jinou atmosférou spojený mnohdy s pitím alkoholu a dalšími komplikacemi s tím spojenými. Organizátoři této akce například měli vzorně koordinován pohyb kolony po místních silnicích s policií ČR. V areálu sklárny byl zajištěn stánek pivovaru Ježek s nealkoholickým pivem a dalšími nealkoholickými nápoji. Další občerstvení bylo možno zakoupit ve sklárně.
Atmosféra setkání ve sklárně se nesla v pohodovém duchu. Účastníci byli uvítáni ve sklárně již tradičně několika druhy domácího pečiva včetně domácích koláčů, jejichž pověst už je taková, že se na ně pravidelní účastníci setkání už do Tasic vysloveně těší. Motocyklisté využili opět ve velké míře možnosti exkurze ve sklárně Tasice. Vstupenka byla zároveň slosovatelným lístkem do bohaté tomboly, jejíž součástí byly nejen ceny vysloveně motorkářské (např. i pneumatiky), ale také výrobky včelařů (jejichž stánek byl také přítomen), ceny z pivovaru Ježek a české sklo věnované sklárnou Tasice. Slosování tomboly zakončilo přibližně dvouhodinový pobyt motorkářů ve sklárně a poté se již účastníci setkání rozjeli od středu naší republiky do všech jejích koutů.
Děkujeme organizátorům za skvělou spolupráci na letošním setkání, doufáme, že se účastníkům srazu opět v Tasicích líbilo a doufáme, že se potkáme v dubnu 2014, tentokrát již při jubilejním 5. ročníku „Jarního setkání ve středu“.
Kolektiv sklárny Huť Jakub Tasice

Fotografie a video z akce naleznete zdehttp://hutjakubtasice.rajce.idnes.cz/20130427_Setkani_motocyklu_BMW/